Prosta Spółka Akcyjna to kolejny krok mający na celu rozwój start-upów i młodych przedsiębiorców.

PSA jest połączeniem cech spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z cechami spółki akcyjnej, w której zastosowano nowe, zdecydowanie uproszczone procedury, które będą także redukować koszty działalności gospodarczej.

Na podstawie rozwiązania zastosowanego w spółkach działających w innych krajach europejskich, w prostej spółce akcyjnej wymagany będzie minimalny kapitał akcyjny,w wysokości zaledwie 1 zł.
Brak kapitału lub minimalny kapitał przyciąga przedsiębiorców z dużą wiedzą i innowacyjnymi pomysłami, którzy nie posiadają dużej ilości środków pieniężnych.

Również możliwość założenia nowego rodzaju spółki w bardzo szybki sposób przez internet jest korzystnym i nowoczesnym rozwiązaniem dla start-upów.

Jednak nie tylko rejestracja spółki może odbywać się za pomocą komunikatorów elektronicznych, a także całe procedury funkcjonowania spółki, cyfrowy rejestr akcjonariuszy oraz możliwość podejmowania uchwał zdalnie będzie miało zastosowanie w PSA.

Dodatkową cechą przemawiającą na korzyść Prostej spółki akcyjnej jest krótka procedura likwidacji spółki, która dodaje odwagi osobom wprowadzającym na rynek innowacyjne pomysły, które nie zawsze kończą się sukcesem.

Tagged With: